Uczniowie klasy IVS wybrali się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 w Płocku.
Dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, są też wzywani do wypadków samochodowych czy pomagają przy powodzi.

Największą atrakcją była możliwość założenia hełmu i kurtki strażackiej oraz wejścia do wozu strażackiego.
Podczas naszej wizyty cały czas umilała nam Pianka - prawdziwy pies strażacki.
To była bardzo ciekawa i pożyteczna lekcja. Serdecznie dziękujemy Strażakom za cierpliwość i bardzo miłe przyjęcie.
Nie możemy się już doczekać naszej kolejnej wizyty!