Uczniowie IIIA rozpoczęli podczas środowego koła "Kreatywny technik" pracę z edukacyjnymi klockami SkriKit, które nasza szkoła nabyła w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Należy wspomnieć, że praca ta to czysta przyjemność - zabawa, nauka i wszechstronny rozwój w jednym.

Według producenta edukacyjne klocki konstrukcyjne SkriKit rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną uczniów. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce. Dodatkowymi atutami jest ich zastosowanie w terapii motoryki małej. Stanowią również doskonałe narzędzie wspierające rozwój umiejętności miękkich, zachęcając uczniów do współpracy i komunikacji podczas pracy w grupie.

Wszystko potwierdzamy! Dzieci na lekcji edukacji przyrodniczej omawiały warstwy lasu, co wykorzystały w czasie koła zainteresowań - budowały sarny i jelenie,  znajdujące w podszycie pokarm i schronienie. Przyznajcie sami - konstrukcje z ruchomymi elementami robią wrażenie.