Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do ZOO. Zwiedzanie odbywało się w obecności przewodnika, który opowiadał ciekawostki na temat mieszkańców płockiego ogrodu zoologicznego. Uczniowie mogli skorzystać z okazji do bezpośredniego kontaktu z niektórymi zwierzętami, co wywoływało uśmiech na ich twarzach.

Jedną z atrakcji była też możliwość obserwowania karmienia rekinów. Na koniec na każde dziecko czekała słodka niespodzianka, czyli wata cukrowa.

Wśród drugoklasistów panowała atmosfera piknikowa - choć pogoda nie dopisała, dzieci rozłożyły kocyki w swoich klasach i z radością czytały ulubione pozycje książkowe oraz grały w rozmaite gry, obejrzały też prezentację z życzeniami z okazji Dnia Dziecka, w której aktorami byli uczniowie naszej szkoły. Całość dzieci okrasiły smakołykami z piknikowych koszy i śniadaniówek. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie wzięli udział w grach ruchowych i "alfabetycznych" - każda klasa ułożyła ze swoich ciał swoją literkę, to była prawdziwa lekcja pomysłowości i współpracy. Mamy nadzieję, że za rok piknik czytelniczo-planszowy odbędzie się pod chmurką, w promieniach słońca.

Deszczowa aura zmieniła plany również naszych trzecioklasistów - zamiast na spacer uwieńczony słodkimi lodami, wybrali się na salę gimnastyczną, a tam z ochotą rozegrali mecz koszykówki i hokeja oraz kręcili hula hop, niemal zawodowo. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Zabawa była znakomita, a na wspólny lodowy spacer jeszcze przyjdzie pora.

Dzień dziecka na świetlicy - były konkursy ,świetna zabawa i dużo śmiechu:

Ten wyjątkowy dzień świętowali też nasi starsi uczniowie, każda klasa na swój sposób - mamy nadzieję, że wszyscy bawili się równie dobrze, jak Maluchy.