Jak ferie na wesoło, to tylko w naszej szkole! Czegóż to dzieci z klas I-III nie robiły przez te pięć dni feryjnych spotkań z nauczycielami naszej szkoły?! Było niemal wszystko, a przede wszystkim dobry humor, wspólna zabawa, a przy okazji rozwój... również nowych przyjaźni.

Wszystkie dzieci brały wymiennie udział w następujących zajęciach:

- szachowych, na których zapoznały się z podstawami gry królewskiej. Uczestnicy koła szachowego udoskonalili swoje umiejętności, zaś pozostali mieli okazję rozegrać swoje pierwsze w życiu partie szachowe - i wygrana i przegrana uczy, a doświadczenie zostanie na zawsze. Brawo za chęci i podjęcie wyzwania!

- teatralnych, zgłębiając tajniki gry aktorskiej. Okazało się, że aktorstwo to w rzeczywistości ciekawa, ale ciężka praca. Mimo to, przebieranek i artystycznych wygłupów nie było końca!

- plastyczno-technicznych, tworząc kolorowankę składającą się z 16 elementów i wspólnie układając obrazek przestawiający Bałwana w wersji XXL. Następnym krokiem było sklejenie elementów i pomalowanie tła farbami używając gąbeczki. Dzieci świetnie poradziły sobie, a efekt wspólnej pracy był naprawdę zaskakujący. Oprócz pracy plastycznej, nasi feriowicze chętnie wykonywali zadania z kodowania oraz rysunki bałwana używając kostki i kodu zgodnego z liczbą wyrzuconych oczek, dzięki czemu każdy bałwanek był inny. Dzieci miały też możliwość poznania zasad gry w warcaby, niektórzy naprawdę świetnie sobie radzili. Ogromną radość sprawiło też dzieciom tworzenie budowli i postaci z klocków Lego. To była świetna zabawa!

- muzyczno-ruchowych, angażując wszystkie zmysły i całe ciało w zabawy taneczne i inne muzyczne wygibasy. Energii i uśmiechu na twarzy nie brakowało nikomu!

- oraz zajęciach szyciowych, podczas których dzieci uszyły z pomocą opiekuna własne puchowe przytulanki - misie, rybki i serduszka. Każdy uczestnik projektował, wycinał, szył na maszynie i ręcznie, wypychał i ozdabiał swoją maskotkę. Nie łatwo było nawlekać igły, ani przyklejać elementy klejem na gorąco, ale efekty końcowe ucieszyły wszystkich. Na koniec zajęć, dzieci wykorzystały swoje uszytki do wystawienia teatrzyków kukiełkowych - oczywiście niezbędne dekoracje też stworzyli własnoręcznie. Było twórczo i wesoło, a czasu wystarczyło jeszcze na zabawę klockami Lego, budowanie miasta z kartonów, tworzenie Galerii Dziwaków z pomocą "szlaczkowej" kostki, a nawet krótki seans filmowy.

.

Dużo pozytywnych emocji dostarczyły również wyjścia na seansy bajkowe do Nowego Kina. To był bardzo miło spędzony czas, zwłaszcza że każda filmowa historia zakończyła się szczęśliwie.

.

Pochwalimy się też widokami z feriowego spaceru oraz wizytą w Muzeum Mazowieckim na wystawie Art Deco. Było tak pięknie w zimowe przedpołudnie, że nasi feriowicze zdołali ułożyć patykowe hasła, a nawet naszkicować  okolicę. W muzeum zobaczyli ciekawe eksponaty z Niemiec, Francji i oczywiście Polski, w tym oryginalne meble, porcelanę i kabriolet z 1926 roku, który zachwycił małych fanów motoryzacji. Dzieci miały nawet okazję obejrzeć fragment dawnego czarno-białego filmu w kinie Odeon i wirtualnie przymierzać stroje dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnikom szkolnego koła szachowego nie umknęły też uwadze pięknie rzeźbione szachy.

Uczestnikami naszych półkoloni byli także uczniowie klas IV-VIII, którzy przez cały tydzień brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną, a przede wszystkim spędzić czas aktywnie i wesoło. Na szkolnej sali gimnastycznej królowała siatkówka, ale zabaw ruchowych promujących grę fair-play nie brakowało. Zmęczeni, ale zadowoleni, bo przecież sport to zdrowie!

.

Oto nasze feryjne wspomnienia ze spaceru po Płocku:

Oto nasze feryjne wspomnienia z wizyty w Muzeum Mazowieckim:

Oto nasze feryjne wspomnienia z wizyt w Kinie za Rogiem oraz zabaw różnego rodzaju:

Oto nasze feryjne wspomnienia z zajęć szachowych:

Oto nasze feryjne wspomnienia z zajęć teatralnych:

Oto nasze feryjne wspomnienia z zajęć plastyczno-technicznych:

Oto nasze feryjne wspomnienia z zajęć muzyczno-ruchowych:

Oto nasze feryjne wspomnienia z zajęć szyciowych:

Tak oto z szyciem na maszynie poradził sobie Julek:

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy ponownie za rok!