17 lutego w Polsce od 2006 roku obchodzimy Dzień Kota, aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Jak wiadomo, już w starożytnym Egipcie  otaczano koty szczególną czcią.
Uczniowie z IB z okazji tego dnia dowiedzieli się wielu interesujących informacji o życiu kotów, poznali ich różne rasy, przyzwyczajenia, ulubione zabawy, a przede wszystkim dowiedzieli się jak należy dbać o ich zdrowie. Ciekawostką okazał się fakt, że koty informują o swoim nastawieniu i odczuciach poprzez różne pozycje ogona, a mruczenie jest sposobem na wyrażenie nie tylko zadowolenia, ale też strachu, a nawet może łagodzić u nich ból.

Dzieci opowiadały również o swoich kotach i okazało się, że kilka z nich to kotki, które trafiły do ich rodzin przez  adopcję albo zostały  znalezione. Taka postawa jest godna naśladowania!
Jednak największą atrakcją i niespodzianką, którą zrobił nam tata Julka J. było pojawienie się w klasie kotka rasy Ragdoll. Nazwa rasy wynika z opinii, według której gdy Ragdolla weźmie się na ręce, kot odpręża się, rozluźnia mięśnie i staje się bardzo uległy. I rzeczywiście tata Julka zademonstrował nam tę pozycję i wydawało się, że trzyma na rękach lalkę, a nie żywe zwierzątko. Poza tym dzieci miały mnóstwo pytań do taty oraz do Julka, którzy opiekują się kotem. Dowiedziały się m.in.,  że kotek ma 8 miesięcy i jest bardzo przyjazny dla dzieci, lubi się bawić i dużo śpi. Nasi uczniowie również okazali swoją sympatię i każdy chciał koniecznie pogłaskać i przytulić kotka!
Uczniowie klasy IIA uczcili Dzień Kota scenkami dramowymi, w których wystąpili gościnnie Piesek i Myszka. Bal karnawałowy w tym dniu był doskonałą okazją do opisu strojów klasowych kotków oraz przypomnienia bajkowej postaci - Kota w butach.