Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 z całą pewnością zapamiętają ostatnie Walentynki jako bardzo udany dzień. Już od samego rana w szkole panował specyficzny nastrój. Na korytarzach można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwieni. To dlatego, że prawie każdy uczeń miał na sobie jakiś element ubioru w czerwonym kolorze, co więcej wystrój szkoły również się nieco zmienił.

Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, za pośrednictwem której można było przesyłać sobie słowa sympatii. Kartek było sporo, a wiele z nich zostało wykonane ręcznie przez nadawców. Walentynkowi posłańcy mieli pełne ręce roboty!
W tym uroczym dniu nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki w postaci lizaków… oczywiście w kształcie serca.

Po powrocie do szkoły czekała na pierwszaków miła niespodzianka - ich pierwszy Dzień Świętego Walentego w naszej szkole. Każdy otrzymał przynajmniej jedną walentynkę od osoby darzącej go sympatią. Dodatkowo na zajęciach informatyki uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek wirtualne walentynki.

Drugoklasiści natomiast, stworzyli niesamowite sercowe witraże z bibuły, a na kulturowej lekcji języka angielskiego wykorzystali walentynkowe słownictwo do klasowych zabaw i śpiewów oraz wirtualnych gier edukacyjnych.
To był naprawdę bardzo miły dzień.