Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1

W grudniu odbyło się podsumowanie Dnia Przedszkolaka, który drugi rok z rzędu trzeba było przenieść w sferę Internetu. To impreza cykliczna odbywająca się w naszej szkole od kilkunastu lat. Zawsze dzieci zapraszane były do Szkoły Podstawowej nr 14 i uroczyście, wspólnie uczyliśmy się, jak dbać o dobro naszej planety.

Tym razem dzieci z okolicznych przedszkoli miały za zadanie podjąć się działań, które uświadomiłyby, jak ważna jest ochrona czystego powietrza, poprawna segregacja odpadów oraz recykling zgodnie z hasłem Kampanii Sprzątanie Świata „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Po obejrzeniu przygotowanych filmików należało wykonać prace plastyczne lub techniczne, np. pojemniki do segregacji odpadów, przestrzenny projekt potworka antysmogowego zrobionego z odpadów lub plakaty zachęcające do ochrony powietrza. Prace można było wykonać różnymi technikami.

Nad całością czuwały nauczycielki SP 14, pani Małgorzata Banaszczak oraz Dorota Kociemska. Nagrody dla placówek, które wzięły udział, ufundowała Rada Rodziców SP 14.

Prace nadesłane przez przedszkolaków można podziwiać w naszej galerii.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zobaczyć już na terenie naszej szkoły.

Mamy też dla was krótkie dwa filmy (1 i 2).

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top