Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dla uczniów z IB był to szczególny czas, bo po raz pierwszy w szkole, mogą uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Dzięki zaangażowaniu  rodziców  przygotowano słodki poczęstunek przy pięknie przystrojonym stole, a w świąteczną atmosferę wprowadziły nas piękne życzenia, drobne prezenty oraz wspólny śpiew kolęd i piosenek świątecznych. To był udany i radosny dzień.

A tuż przed zbliżającymi się świętami dzieci wykonały piękne choineczki  oraz samodzielnie ozdobiły pyszne pierniczki wprowadzając wszystkich w cudowny i magiczny nastrój.
W dniu 15 grudnia ucztowali również uczniowie klasy IA, którzy  dzięki pomocy Swoich rodziców przygotowali przepyszne smakołyki na Wigilię. Dzieci pomogły udekorować i nakryć wigilijny stół. Oczywiście pod obrusem nie zabrakło też sianka. Po złożeniu sobie życzeń, wszyscy zabrali się do degustowania przyniesionych potraw oraz do wspólnego wysłuchania kolęd. Niezwykłą atmosferę dopełniły prezenty, które wniosły wiele radości  i dobrej zabawy.
W świąteczny nastrój wprawiły  też uczniów zajęcia z edukacji informatycznej. Podczas nich  uczniowie rysowali figury w edytorze  grafiki Paint  z wykorzystaniem narzędzia – kształty. W ten sposób powstały rysunki o tematyce świątecznej.

Zachęcamy do wysłuchania kolęd w wykonaniu uczniów klasy IB:

Przybieżeli do Betlejem

Dzisiaj w Betlejem

Pójdźmy wszyscy do stajenki

... i do obejrzenia fotogalerii: