Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1W dobie kina, gier komputerowych i wszechobecnego Internetu trudno zainteresować dzieci teatrem...nieprawda! Uczniowie klasy IIA z wielką chęcią skorzystali z okazji i 21 października wybrali się na spektakl pt. "Kopciuszek" do Teatru Dramatycznego w Płocku. Niezwykłe przedstawienie na motywach baśni braci Grimm zawierało wiele współczesnych elementów, żeby skupić uwagę dzisiejszego młodego widza. Udało się - drugoklasiści jak zaczarowani oglądali aktorów na płockiej scenie i zachęcają wszystkich do wizyt w teatrze. Dlaczego?

To proste: dzieci doskonalą umiejętność koncentracji uwagi; teatr wprowadza najmłodszych w świat sztuki, angażując wiele ich zmysłów; rozwija nie tylko umiejętności literackie, ale też społeczne; kształtuje wyobraźnię, wzmacnia kreatywność oraz zachęca do wyrażania własnej opinii, czyli uczy krytycznego myślenia. Wspólne wyjścia do teatru budują relacje i pozwalają razem przeżywać emocje. Spektakle teatralne poruszają często trudne dla dzieci tematy i problemy, z którymi poprzez formę artystyczną łatwiej się oswoić. Poza tym, wizyta w teatrze to świetna rozrywka!

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top