logo3_2022
logo3_2022
logo_dzieci_1400x350
logo_dzieci_1400x350
1 2


Mikołajki to dzień wyjątkowy, obchodzony ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obecnie, jest to dzień kojarzony głównie z mikołajkowymi upominkami, ale dzieci z klas I-III znają już dobrze postać biskupa Miry - wiedzą, że żył w starożytności i zasłynął z wielkiej mądrości, pobożności i dobroci, ponieważ cały swój spadek po rodzicach rozdał ubogim.


W tym dniu, każdy z naszych najmłodszych stał się Świętym Mikołajem i obdarował wspaniałym upominkiem, uśmiechem i miłym gestem swojego rówieśnika. Wszystkich zaskoczyła wizyta Świętego Mikołaja w towarzystwie pomocnych elfów, czyli starszych kolegów i koleżanek z Samorządu Uczniowskiego...i oczywiście słodka niespodzianka.
Dzień 6 grudnia w klasie IIIA rozpoczął się bardzo pracowicie, gdyż wszyscy zaangażowali się w strojenie choinki. Po zakończonej pracy trzecioklasiści odpoczywali przy przepięknie udekorowanym drzewku, delektując się Mikołajami z czekolady. Uczniowie z klasy IA też rozpoczęli Mikołajki od dekorowania sali. Powstały piękne mikołaje oraz bombki. Dzieci zadbały, aby w klasie zabłysły lampki na choince. Włożyły też wiele wysiłku, by jak najpiękniej przystroić drzewko. Następnie uczniowie postanowili wysłać wiadomość do Mikołaja. Powstały listy, w których każdy narysował to, co chciałby otrzymać w prezencie.
Drugoklasiści zaś wykorzystali ten czas na sprawienie niespodzianek międzyklasowych - dzieci losowały zakodowane numery i jedyną informacją o przyszłej obdarowanej osobie była jej płeć. Ta nowa forma Mikołajek okazała się ciekawym doświadczeniem, świetną zabawą, prawdziwą niespodzianką i na dodatek cenną lekcją - okazało się bowiem, że prezenty jest miło komuś sprawiać, ale trzeba też je należycie przyjmować, bo wszystkie dawane są z głębi serca.
Tak naprawdę, mikołajkowy nastrój panował wśród najmłodszych od samego rana po dzień następny, czego efektem są nie tylko listy do Świętego Mikołaja, lecz i wirtualne Jego portrety stworzone w IIA podczas zajęć z informatyki. Ach, lubimy wszyscy ten czas...

Zapraszamy do obejrzenia podziękowań od uczniów klasy 2b:

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top