7 października wzięliśmy udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży, a także dla  dorosłych, panią Joanną Fabicką. Spotkanie to, ze względu na pandemię odbyło się w naszej szkole, ale zorganizowane zostało przez Bibliotekę dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Poświęcone było dwóm książkom.

„Rutka”
Książka zdobyła m.in. tytuł Książki Roku 2016 i Nagrodę Główną IBBY – międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została też wpisana przez Internationale Jugendbibliothek na międzynarodową listę Białych Kruków The White Ravens 2017 oraz na Złotą Listę Lektur Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Książka otrzymała także w 2017 r. Literacką Nagrodę Gryfia - Mała Gryfia; to jedyna w historii tej nagrody nominacja dla książki dla dzieci. Powieść wygrała także w 2019 r. Nagrodę Główną (Jury Głównego i Jury Dziecięcego) XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
 „Wszystkie kolory świata”

43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem. Twórcy zaangażowani w powstanie „Wszystkich kolorów świata” pracowali charytatywnie, a całkowity dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. (LUBIMY CZYTAĆ)