Main Menu

Tags

logo3_maj_2024
logo3_maj_2024
1

W naszej szkole klasa 4S i 4A realizowały  Program Domowych Detektywów – „Jaś i Małgosia na tropie”. W jego realizację zaangażowani byli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, którzy wraz z dziećmi wykonywali zadania w domu. Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków. W programie poruszaliśmy takie tematy jak: prawdy i mity na temat alkoholu, wpływ środków masowego przekazu na temat przekonań dotyczących alkoholu, rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z naciskami, powody, dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol oraz konsekwencje picia w młodym wieku. 

Program Domowych Detektywów zakończył się „Wieczorkiem Jasia i Małgosi”, który odbył się w szkole 19 czerwca 2024 roku. Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami zorganizowali wieczorek, który stworzył okazję do wspólnej zabawy oraz integracji młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli. Podczas tego spotkania uczniowie zaprezentowali rodzicom i zaproszonym gościom własne prace w formie plakatów oraz zabaw, ankiet, doświadczeń, które wykonane były pod kierunkiem wychowawców. Tematy prezentacji nawiązywały do treści poruszanych w trakcie pracy nad zeszytami komiksowymi – stanowiły ich rozwinięcie. Realizacja całego programu trwała około 8 tygodni. Motywem przewodnim było hasło: ” Myśl pozytywnie”. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas.

Organ Prowadzący 

Gmina Miasto Płock

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Back to top