Klasa IVa w dniu 28 października 2021r. uczestniczyła w projekcie organizowanym przez PTT "Płock na szóstkę". Uczniowie poszukiwali wraz rycerzem Bolesławem śladów średniowiecza w mieście, poznali historię dzieciństwa i młodości Bolesława Chrobrego, okoliczności powstania najstarszej szkoły "Małachowianki".
Nauczyli się dwóch powiedzeń po łacinie także uczestniczyli w prasowaniu na rycerza.
W dalszej części mnich benedyktynom oprowadził uczniów po Płockiej Katedrze, kaplicy królewskiej oraz opowiedział historię drzwi katedralnych.

Ogromne zainteresowanie wywołał skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, a szczególnie korona wysadzana szlachetnymi kamieniami.
Spacer zakończyła wizyta pod Ratuszem i wysłuchanie hejnału z wieży, na której obejrzano scenę pasowania na rycerza.