Umiejętności praktyczne i wiedza teoretyczna w zakresie udzielania pierwszej pomocy zespołów z płockich szkół ponadpodstawowych została sprawdzona w trakcie mistrzostw, które odbyły się 18 maja 2022r.Młodzież z drużyn konkursowych i nasza ze SP14 zdała ten dość trudny egzamin.

Nasi szkolni wolontariusze byli w trakcie mistrzostw POZORANTAMI lub DUSZKAMI. Jedni odgrywali poszkodowanych w trakcie scenek, inni pomagali uczniom biorącym udział w konkursie w przemieszczaniu się miedzy kolejnymi stacjami zmagań. Była „krew”, były symulowane omdlenia, krwotoki, rany, potłuczenia, zadławienia, upadki i szok z tym związany… Spisaliście się świetnie pozorując wypadki i pozwalając wielokrotnie się ratować. Duszki - wielkie brawa dla Was! Oto krótka fotorelacja z naszego udziału w mistrzostwach oraz innych wolontariuszy np. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Raz jeszcze podziękowania dla płockiego PCK za zaproszenie i możliwość uczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy!

Dorota Kociemska