W dniu 1 kwietnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego w tym roku twórczości Juliana Tuwima. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III i po I etapie klasowym zakwalifikowało się do niego 17 uczniów. Celem konkursu było nie tylko popularyzowanie poezji dziecięcej autorstwa Juliana Tuwima, ale również  rozwijanie zainteresowań poetyckich i zdolności recytatorskich dzieci oraz zachęcanie do współzawodnictwa w przyjaznej atmosferze.

W tej edycji, podobnie jak w przedniej, mali artyści z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie ciekawie interpretując znane i lubiane wiersze dla dzieci, takie jak „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio”, „O panu Tralalińskim”, „Okulary” czy „Spóźniony słowik”. Nie zabrakło też oryginalnych stylizacji „Zosi-Samosi”, babci z rzepką czy zawiadowcy kolejowego.  Komisja konkursowa wnikliwie wysłuchała recytatorów oceniając opanowanie tekstu, dykcję, poprawność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki, a umiejętności sceniczne najmłodszych uczniów były po raz kolejny miłym zaskoczeniem  i wywarły  ogromne wrażenie nie tylko na Komisji, ale również na uczestnikach konkursu. Dlatego też komisja przyznała  ex aequo dwa  pierwsze, dwa drugie i dwa  trzecie miejsca! Oto nasi laureaci:
I miejsce- Aniela Grzesik kl. II a  - wiersz „O panu Tralalińskim”
I miejsce- Hanna Szkolmowska kl. II a – wiersz „Lokomotywa”
II miejsce- Michalina Iwańska  kl. III b – wiersz „Spóźniony słowik”
II miejsce- Miłosz Bieliński kl. III b - wiersz „Spóźniony słowik”
III miejsce – Julia Włudarska kl. I b- wiersz „Rzepka”
III miejsce- Joanna Szulta  kl. III b – wiersz „ O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast laureaci nagrody książkowe, pozostali uczestnicy drobne upominki w postaci zakładki, które wręczyła p. Dyrektor Agnieszka Zalech. Nagrody dla recytatorów zostały ufundowane przez  Radę Rodziców, której  bardzo dziękujemy za wsparcie.
Zwycięzcom jeszcze raz składamy  gratulacje i  życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim Recytatorom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej III edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w przyszłym roku!
                                                                                                                                                                                                     Anna Jabłońska