Doskonale wiemy, jak ważnym jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Klasa IIB, podczas spotkania z pracownikami WOPR, przypomniała sobie, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz utrwaliła znajomość ważnego numeru telefonu. Jednym słowem przeszła „kurs” pierwszej pomocy. Uczniowie m.in. mieli możliwość poćwiczenia na fantomach. Największa atrakcją stał się jednak ratownik o pięknych, mądrych oczach, bujnej czuprynie i potulnej mordce.

Pies – ratownik, bo o nim mowa, ratuje ludzkie życia. My mieliśmy okazję spotkać się z nim w bardzo przyjaznych okolicznościach, pogłaskać go a nawet przytulić się do niego.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom WOPR za przeprowadzenie zajęć i przygotowanie uczniów do niesienia pomocy.