W tym roku czeka nas wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie świata, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat!
Szkoła Podstawowa Nr 14 w Płocku wiernie wspiera działania Fundacji Nasza Ziemia i ponownie ruszyliśmy na ratunek pięknej plaży na nabrzeżu naszego miasta. Niestety zawsze mamy tam mnóstwo odpadów do zebrania! Popularność tego miejsca ma swoją cenę – śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych turystów. My sprzątamy i apelujemy: NA PŁOCKIEJ PLAŻY ZOSTAWIAJCIE TYLKO ŚLADY SWOICH STÓP!

Z ekologicznym pozdrowieniem
Klasa VIa z opiekunem.

.
20 oraz 21 września również uczniowie klas I-III wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie świata". Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyliśmy do pobliskiego skwerku oraz na plac zabaw, aby je posprzątać. Uczniowie w ten sposób chcieli pokazać, że dbanie o środowisko powinno być dla ludzi bardzo ważne. W związku z tym wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w działania na rzecz czystego otoczenia. Uczniowie wykonali również plakaty, które miały zachęcać do dbania o środowisko. Już na pierwszy rzut oka widać, jak piękna i kolorowa może być nasza planeta, jeśli będziemy eko-mieszkańcami oraz jak bardzo brzydka i nieciekawa będzie, jeśli zaniedbamy ochronę środowiska.