22 września klasa 6A świętowała Rok Aleksandra Fredry w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. 230. rocznica jego urodzin to idealna okazja do przybliżenia postaci poety, komediopisarza, wielkiego Polaka, żołnierza, który brał udział w kampaniach napoleońskich. Uczniowie wzięli udział w festynie w ogrodzie biblioteki w ramach projektu "Dyliżansem z Fredrą w XIX wiek" .

Niespodzianką było przybycie samego Aleksandra Fredry, który czarodziejskim sposobem przeniósł się na spotkanie z dziećmi z XIX wieku i sprawdził ile dzieci wiedzą na jego temat. Razem z nim przybyli żołnierze z epoki napoleońskiej. Był pokaz XIX-wiecznej mody, a następnie nauka polskiego tańca narodowego poloneza. Później dzieci samodzielnie wykonały kapelusze i wachlarze, aby wczuć się w atmosferę XIX w. Wszyscy świetnie sia bawili,co widać na załączonych zdjęciach.

Na facebooku Książnicy Płockiej oraz na youtube można obejrzeć film z tego wydarzenia: