Zajęcia "Kreatywny technik" organizowane są dla naszych najmłodszych uczniów, którzy  wykorzystują rozmaity sprzęt pozyskany przez szkołę w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Uczestnicy koła pracują też z Ozobotami w nauce szeroko pojętego programowania. Dzieci poznają specyfikację sprzętów i robotów, zasady bezpiecznego ich użytkowania, a przede wszystkim wykonują zadania, wymagające zastosowania sprzętów w praktyce.

Celem głównym zajęć jest podnoszenie u uczniów podstawowych umiejętności i kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy. Zajęcia rozwijają kompetencje w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka), uczą logicznego myślenia, rozbudzają kreatywność i innowacyjność, wyobraźnię przestrzenną i koncentrację uwagi oraz usprawniają sprawności manualne.

Coś jeszcze?

Tak! Udział w zajęciach to również doskonała integracja, nauka współpracy w grupie i ŚWIETNA ZABAWA.