Zaloguj się do życia - wakacje offline
Wakacje bez Internetu –  czy to dobry pomysł? Nad tym pytaniem zastanawiali się uczniowie naszej szkoły podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki. Na początku zdania były podzielone.
Czy gry komputerowe to zło? Pytały dzieci i młodzież. W trakcie poszukiwań odpowiedzi na postawione pytania, powstały piękne plakaty, hasła oraz filmik przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne.

„Czas spędzony między drzewami nigdy nie jest czasem straconym. Leśna kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza, jeśli nie będziesz spoglądać na zegarek, telefon zostawisz w kieszeni, zaczniesz obserwować przyrodę”- tak brzmi fragment instrukcji,  jak odpoczywać w lesie, która została przypięta do drewnianej tablicy przy wejściu do jednego z nadleśnictw.
Wszyscy uczestnicy zgodzili się także z jednym z haseł: Nie siedź w sieci, gdy na dworze słońce świeci.
Aby dobrze wypocząć potrzebna jest zabawa na świeżym powietrzu, ale troszkę Internetu też nie zaszkodzi. Trzeba spełnić tylko jeden ważny warunek: zachować umiar i zdrowy rozsądek.