15 czerwca 2023 r. w szkole odbył się Wieczór Jasia i Małgosi, podczas którego zostały podsumowane działania z zakresu profilaktyki alkoholowej w ramach Programu Domowych Detektywów ,,Jaś i Małgosia na tropie" Wspomniany Program realizowany był w klasie 4a i 4s podczas zajęć z wychowawcą w szkole oraz w domu razem z rodzicami, w okresie od maja do czerwca 2023 r.

W ciągu kilku tygodni uczniowie wraz z rodzicami śledzili przygody bohaterów komiksów Jasia i Małgosi oraz rozwiązywali zadania praktyczne. Cykl zajęć szkolnych i domowych zakończony został Wieczorem Jasia i Małgosi, w którym udział wzięli pedagog szkolny, uczniowie klasy czwartej oraz ich rodzice. W czasie spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące promocji zdrowego stylu życia, jak i szkodliwości nadużywania alkoholu. Uczniowie prowadzili zabawy i gry pokazujące jak rodzic sobie ze stresem Plakaty informacyjne przygotowane przez czwartoklasistów na Wieczór Jasia i Małgosi zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.