Nasi mali podróżnicy uczestniczyli w dwóch warsztatach artystycznych, na których każdy stworzył własne oryginalne pamiątki. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały i dekorowały drewniane zawieszki w kształcie koni, a na ceramicznych mogły sprawdzić swoje możliwości w różnych technikach lepienia pod czujnym okiem wykwalifikowanego ceramika. Za pomocą specjalistycznych narzędzi każdy wyczarował z kawałka gliny piękne naczynia, zawieszki i figurki.

Oprócz zabaw na świeżym powietrzu, uczniowie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych o ptakach, jako że "Sielanka" jest jedną największych ostoi ptactwa na Mazowszu - nie bez przyczyny nazywana wśród miłośników natury Małą Biebrzą. Dzieci wysłuchały ciekawostek o różnych gatunkach ptaków tu żyjących i doskonale bawiły się podczas obserwacji ptaków i ich eksponatów za pomocą lornetek i lunety. Zabawa konkursowa w grupach uaktywniła wszystkich obserwatorów ptaków.

Najwięcej emocji wywołały wizyta w stajni i spotkanie z końmi. O tych pięknych zwierzętach dzieci dowiedziały się wielu informacji, a nawet same mogły je pogłaskać i nakarmić kawałkami jabłek.

Agroturystyczna przygoda zakończyła się smacznym posiłkiem z grilla i oczywiście zakupami w sklepiku pamiątkowym. To był udany dzień!