Członkowie koła "Kreatywny technik" od podstaw uczyli się używania Gogli VR, a na koniec zajęć samodzielnie je poukładali i podłączyli do ładowania. Okazało się, że kompleksowa obsługa sprzętu wymaga sporej precyzji. Stosowanie okularów 3D dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych doznań. Ciekawość obrazów w trójwymiarze została całkowicie zaspokojona, a podziwiać mogli zarówno antyczne naczynia, jak i różne cząsteczki węgla, co wywołało duże zaskoczenie. Najbardziej oczekiwanym momentem był film z dźwiękiem prezentujący karnawał w Rio de Janeiro - niektórych nagranie zachęciło nawet do tanecznych wygibasów, choć dla bezpieczeństwa, tylko na siedząco.

Na zajęciach wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.