To było już ostatnie spotkanie w ramach projektu realizowanego przez PLOT w Płocku w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Po wysłuchani hejnału płockiego, uczniowie klasy 4a i 4s spotkali się z Prezydentem Miasta Płocka w Ratuszu. Zwiedzili również katedrę oraz Muzeum Mazowieckie i stałą wystawę "Z Płocka i dla Płocka", Galerię Płocczan XX wieku i Galerię Themersonów".

Jej głowni bohaterowie to ludzie związani ze sztuką: poeta Władysław Broniewski, aktorka i twórczyni Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", oraz Mira Zimińska - Sygietyńska. Na wystawie uczniowie obejrzeli przedmioty osobiste W. Broniewskiego: kapelusz, teczkę, zegarek, aktorkę zaś zobaczyli w filmie fabularnym i dokumentalnym. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy za udział w projekcie.