Nasi uczniowie klasy VIII A Lena i Paweł zostali zakwalifikowani do udziału w XXIX Sesji Sejmu , po uprzednim przygotowaniu pracy na w/w temat.
Do Warszawy wyjechali już 31 maja aby wraz z innymi uczestnikami zwiedzać pod opieką przewodników IPN historyczne miejsca miasta. Dzień pełen przygód zakończyli możliwością wnoszenia poprawek do uchwał , nad którymi dyskutowano w czasie obrad.
1 czerwca w godz. 9:00 - 10:00 w Sali Kolumnowej, odbyło  się tradycyjne spotkanie uczestników z posłami oraz przedstawicielami klubów i kół . Po zwiedzaniu gmachu Sejmu nareszcie można było zasiąść w ławach poselskich. To była niezapomniana przygoda.

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku we współpracy z innymi instytucjami. Celem projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania polskiego Sejmu i zasad procesu legislacyjnego, a także aktywizacja młodych ludzi na rzecz ich środowisk lokalnych.

Temat tegorocznego SDiM brzmiał:
Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim. Osoby, które przeprowadziły najciekawsze badania animacyjno - badawcze i popularyzatorskie, przedstawiły i zrealizowały najbardziej interesujące plany działań, w nagrodę zostały zaproszone do wzięcia udziału w obradach SDiM. W finałowym etapie projektu, jakim jest posiedzenie plenarne Sejmu Dzieci i Młodzieży, bierze udział 230 dwuosobowych zespołów - 460 uczniów z całej Polski.