30 stycznia 2023 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas pierwszej części uczniowie klas  IA i IB musieli wykazać się wiedzą, odgadując bajkowe zagadki, pokonując labirynt do biblioteki, a także wykazać się znajomością literek. Zapoznali się również z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać, czego nie wolno robić, czytając książkę. Następnie Królowa KSIĄŻKA pasowania każdego z uczniów na rycerza książek. W dowód przynależności do grona czytelników uczniowie otrzymali dyplomy oraz identyfikatory uprawniające do wizyty w bibliotece oraz zakładkę do książki. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.