6 października 2022 r. silna grupa złożona z uczniów klasy VIII A i VI A ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku złożyła wizytę w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku, które aktywnie angażuje się w działania z zakresu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Odbyliśmy wycieczkę po terenie Zakładu Produkcyjnego, podczas której zapoznaliśmy się z drogą odpadów od wjazdu na zakład poprzez procesy przetwarzania, po odzysk surowców.

Bardzo cenne były pogadanki na temat segregacji odpadów i sposobu ich przygotowywania już na etapie gospodarstwa domowego. Potem edukacja, gry i zabawy na nowej ścieżce PGO. Oj działo się! Bardzo dziękujemy pracownikom PGO Płock za nową porcję wiedzy ekologicznej, ciepłe przyjęcie i mnóstwo pozytywnej energii.?