W dniu 11 maja 2022r. odbyła się długo oczekiwana uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 14 w Płocku. W związku z pandemią tradycyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej nie mogło się odbyć w pierwszym terminie. Wiedząc, że dla wszystkich dzieci ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila, chcieliśmy aby uroczystość mogła odbyć się wśród dumnych rodziców, nauczycieli i przedstawicieli starszych klas w dogodnym terminie.

Uczniowie klas IA i IB przedstawili program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Nie zabrakło również dobrych rad od koleżanek i  kolegów z  trzecich klas oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment tej uroczystości. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania ogromnym ołówkiem pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
 Nie zabrakło również przemówień p. Dyrektor oraz przedstawicielki Rady Rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcie.
Najmłodszym uczniom SP 14 życzymy wielu radości i sukcesów w edukacji szkolnej!