27 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w Klubie Osiedlowym Dworcowa na zajęciach dotyczących świąt majowych. Było nieco historii o Święcie Pracy, Flagi i Konstytucji 3-maja. Nie zabrakło trochę praktycznych „robótek”, podczas których dzieci mogły podziałać twórczo, tworząc kotyliony. Ponieważ dzieci potrzebują ruchu, to i tego elementu nie zabrakło. Zabawa z piłkami dostarczyła wielu emocji oraz świetnej zabawy.

Okazało się również, że piłki lubią ciszę. Tak, tak…tylko, gdy było cicho wpadały do obręczy. Czas minął nam szybko, intensywnie i miło. Podczas powrotu podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę. Liście oraz pąki liści i kwiatów na drzewach, krzewach wprowadzały nas w niemały zachwyt. Zauważyliśmy, że kasztanowce przygotowały się już do matur. Do matur dzieci daleko, ale zapewne zapamiętają, że gdy za lat kilka podchodzić będą do egzaminu dojrzałości, dokoła kasztanowce pokryją się pięknymi kwiatami.

Święta majowe były głównym tematem rozmów ostatniego szkolnego dnia kwietnia. Oglądaliśmy tematyczne filmiki edukacyjne i prezentacje multimedialne oraz słuchaliśmy Mazurka 3 maja. Odczytaliśmy też fragmenty Konstytucji 3 maja i najważniejsze informacje z gazetki szkolnej oraz wykonaliśmy własne kotyliony, które z dumą nosiliśmy przez cały dzień.

Cała społeczność szkolna wysłuchała również audycji o świętach majowych, przygotowanej przez uczniów starszych klas.