22 kwietnia wspólnie z 192 krajami obchodzimy Dzień Ziemi. Na świecie ta tradycja sięga 1970 roku, a od 1990 roku wprowadzono ją również w Polsce. Głównym celem Dnia Ziemi jest przybliżenie problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja dla ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Jest to również okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem "Zainwestuj w naszą Planetę". Z tego tytułu postanowiliśmy przysłużyć się Matce Ziemi i nieco odciążyć ją z odpadów. Nasze płockie tereny nadwiślańskie są piękne, ale też często zaśmiecane przez nieodpowiedzialnych ludzi. My mamy mnóstwo zapału, worki, rękawiczki i właściwie to wszystko czego nam było trzeba. Oto krótka fotorelacja z naszego świętowania Dnia Ziemi 2022 i udziału w III edycji akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy podjąć pilne działania służące ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność. Ziemia jest tylko JEDNA, nie ma opcji „B”…

A Ty ja chcesz zainwestować w naszą planetę?