Czyżby polityka wkradła się do klasy IIA? Spokojnie, to tylko konkursowe głosowanie wśród uczniów na najciekawszy projekt ozdobienia drzwi klasowych motywem wiosennym. Tylko, albo aż! Podstawą do działania stał się konkurs ogłoszony dla klas I-III - najpierw nasi drugoklasiści dobrali się w grupy, potem zespołowo wykonali i opisali projekty według ustalonych kryteriów, a na koniec ocenili i anonimowo zagłosowali na najlepszy własnym zdaniem pomysł.

Urnę wyborczą zastąpiła porcelanowa miseczka, a karty do głosowania - karteczki z numerami projektów. Konkurencja była duża, więc decyzja trudna i odpowiedzialna zarazem. Po podliczeniu głosów, dzieci wspólnie z wychowawcą udoskonaliły demokratycznie wybrany pomysł i ochoczo zabrały się do realizacji. Efekty pracy już niebawem podsumuje szkolna komisja konkursowa. Trzymamy kciuki za wszystkich zdolnych autorów i wykonawców, biorących udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu!