Dosyć nietypowe święto obchodzili uczniowie klasy IIB. W klasie zagościł kolor pomarańczowy a drugie śniadanie zostało wzbogacone o marchewki. Dlaczego? 4 kwietnia świętujemy bowiem Dzień Marchewki. Święto to stało się okazją do Uważnego Patrzenia, Uważnego Wąchania, Uważnego Jedzenia oraz do powtórzenia tematu – zdrowo się odżywiam. Okazuje się, że marchewka nie tylko wzmacnia nasz organizm poprzez witaminy, lecz również poprawia cerę, koi ból oczu, gdy stosujemy ją, jako maseczkę, czy okłady. Dodatkowo marchewka może stać się osłoną na zęby lub je zastąpić, możemy z niej zrobić ozdoby, np. kolczyki.

Jeśli natomiast chcemy lepiej słyszeć, to dodatkowe marchewkowe uszy mogą nam w tym pomóc. Jak zatem widać, zastosowań marchewki jest wiele. Jak rosną marchewki? Okazuje się, że to dosyć „niesforne” warzywa. Każda rośnie tak, jak chce, co prezentują rosnące marchewki.