ZAJĘCIA PLASTYCZNE PRZY WSPÓŁPRACY Z MŁODZIEŻOWYM DOMEM KULTURY IM. KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO W PŁOCKU skierowane są do młodszych dzieci i obejmują dwie grupy wiekowe. Zajęcia plastyczne dla dzieci są doskonałym nośnikiem wyrażania siebie, swoich pragnień, radości, smutków, marzeń i  ogromnej fantazji. Dzieci w ten sposób rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność,  podglądają naturę i odkrywają świat. Na zajęciach pojawiają się różne techniki. W ten sposób powstają ciekawe i oryginalne prace. Dzieci poprzez podejmowanie różnych działań w obrębie rozmaitych technik,  czerpią z tego przyjemność i radość.  Mogą odnaleźć w sobie duszę artysty, Dzięki temu czują się wyjątkowe i spełnione twórczo. Bawiąc się tworzeniem.