Innowacja edukacyjna „Euroklasa Junior” jest dedykowana dla uczniów klas I-III, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją dając im możliwość od samego początku rozwijać umiejętności językowe. Realizacja innowacji „Euroklasa Junior” ma na celu rozwiniecie u uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego. Poszerzenie znajomości słownictwa i zwrotów służących do swobodnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej poprzez stosowanie na zajęciach różnorodnych metod aktywizujących i technik multimedialnych. Zachęcenie uczniów do poznania i zrozumienia kultury krajów anglojęzycznych, co w przyszłości ułatwi im życie w wielokulturowej Europie. Nauka odbywa się poprzez zabawę i stworzenie przez nauczyciela przestrzeni klasowej sprzyjającej spontanicznym i kreatywnym działaniom uczniów. Proponowane w programie modyfikacje umożliwią nauczycielowi dokonywanie korelacji między przedmiotowej (języka angielski z elementami historii, geografii) oraz indywidualizację pracy z uczniami. Realizacja zadań oparta jest na wykorzystaniu naturalnego zaangażowania uczniów.