Szanowni Państwo!
Od kilkunastu lat społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji Pola Nadziei, a w okresie przedświątecznym w zbiórce darów dla podopiecznych Hospicjum Płockiego. W tym roku Pola Nadziei się nie odbyły, a ze względu na sytuację epidemiczną pomoc chorym nie jest na tyle wystarczająca, by obyć się bez naszego wsparcia.

Zwracam się do Państwa o pomoc dla Hospicjum Płockiego, które znalazło się w trudnej sytuacji. Potrzeby są ogromne, począwszy od środków chemicznych (mydła w płynie, szampony, balsamy, oliwki do ciała, maszynki jednorazowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy, pieluchy dla dorosłych czy środki pozwalające utrzymać czystość itp.) przez pościel, prześcieradła aż do środków finansowych, dzięki którym można by kupić inhalatory, opatrunki na odleżyny czy wysokobiałkowe preparaty do żywienia chorych.

Świąteczny czas to dobry moment, by podzielić się dobrocią z innymi, którzy potrzebują pomocy. Hospicjum Płockie otworzyło konto, na które można wpłacać datki. Jego numer to: 51 2490 0005 0000 4530 1186 3816. Każda Wasza złotówka warta jest dużo więcej, bo jest świadectwem Waszego dobrego serca.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby jednak przygotować paczkę ze środkami czystości lub pościelą, to można ją przynieść do szkoły w dniach od 1.12. do 20.12. do sali 26. Po zebraniu wszystkich paczek zawiozę je w imieniu całej społeczności do hospicjum.

Jeśli jednak zechcecie Państwo samodzielnie zawieźć przygotowane paczki, to należy to uczynić na adres Hospicjum Płockiego przy ul. Piłsudskiego 37 w Płocku.

Liczę na Państwa dobroć oraz otwarte serca. Uczmy dzieci tego, że świat może być tylko wtedy piękny, jeśli potrafimy dzielić się z innymi.

Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Banaszczak
(nauczyciel SP 14 i koordynator akcji pomocy Hospicjum Płockiemu)