Cóż to był za dzień! 29 września wszystkie klasy I-III wybrały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Runowie - to była świetna okazja do integracji klas pierwszych i pozostałych uczniów. Na dzieci czekały nietypowe atrakcje, m.in.: poszukiwanie złota, pokoje zagadek, szaleństwa w kowbojskim labiryncie i na torze przeszkód, a nawet zawody w przeciąganiu liny. Śmiałkowie próbowali rzucać do celu podkową i kowbojskim kapeluszem, a trzecioklasiści odbyli warsztaty strzeleckie.

Na dzieci czekało wiele ciekawych historii z Dzikiego Zachodu oraz eksponatów - zwiedzanie miasteczka, w tym sali więziennej, wzbudziło sporo emocji. A co było pyszne? Kiełbaski! Samodzielnie upieczone przy wspólnym ognisku były doskonałą ucztą, zwłaszcza przy łyku ciepłej herbaty oraz dźwiękach muzyki country. W tym dniu dopisała pogoda, a przede wszystkim doskonałe humory.