Znajomość języków obcych = lepsza przyszłość
Jak co roku nasza Czternastka świętowała Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów przez cały tydzień nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego prowadzili zajęcia, które miały zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Uczniowie wykonali plakaty na wystawę szkolną, odczytywali przygotowane ciekawostki o różnych krajach i językach europejskich, uczyli się łamańców językowych i zwrotów grzecznościowych, liczyli w obcych językach, a nawet śpiewali. Dzieci utrwalały też alfabet angielski, zapisując literowane przez innych nazwy krajów europejskich, następnie odszukiwały flagi na kartach pracy. Gry multimedialne i piosenki umiliły nam ten czas i zachęciły do poznawania nowych języków. Obejrzyjcie filmiki.

drive.google.com/file/d/1s7cTv4EpjpoDDQ2sietlfIbm5BKUVTVZ/view?usp=sharing

drive.google.com/file/d/1cOdtxFh99d31ETCKmHbCivlvbWfC49as/view?usp=sharing