30 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która napisała wiele książek dla dzieci. Święto obchodzone jest zawsze 29 września, ale u nas zostało przesunięte o jeden dzień ze względu na wycieczkę klas młodszych.

Uczniom klas pierwszych czytaliśmy dzisiaj w bibliotece szkolnej "Szewczyka Dratewkę" Janiny Porazińskiej oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci otrzymały kolorowanki dotyczące przeczytanej lektury, zakładkę do książki oraz bilet powrotny do biblioteki, aby mogły wypożyczać książki.
Klasa IIIB wysłuchała podczas bibliotecznego świętowania fragmentu książki "Pan Smrodek" Davida Walliamsa, zaś IIIA uczciła ten dzień w klasowych warunkach, czytając głośno "Dzieci z Bullerbyn" autorstwa Astrid Lindgren. Ochotnicy czytali swoim rówieśnikom z powagą i zaangażowaniem. To był zaczytany dzień!

Zaczytani: