Uczniowie klas I-III bardzo chętnie wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi, czyli największego międzynarodowego święta ekologicznego.

Dzieci z IA na początku dowiedzieli się, jak wygląda planeta Ziemia. Potem wymienili największe zagrożenia  mogące zniszczyć planetę, którą zamieszkujemy. Następnie w grupach klasa opracowała plan pomocy dla Ziemi. Na zakończenie tak ważnego święta każdy uczeń przygotował "portret szczęśliwej Ziemi".

Uczniowie klasy IB również obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą uświadomić wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i  działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.
W ramach obchodów tego święta uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Dzień Ziemi z panem Nauczanką” oraz  prezentację multimedialną, dzięki której mogli poznać m.in. historię ustanowienia tego święta. Okazało się, że Dzień Ziemi jest obchodzony na świecie od ponad 50 lat w ponad 193 państwach.  Uczniowie wzbogacili też swoją wiedzę na temat ekologii i ekologicznego trybu życia.  Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, dowiedzieli się ile czasu rozkładają się niektóre odpady.  Aż trudno uwierzyć, że plastikowa butelka może rozkładać się od 100 do 1000 lat, a foliowa torebka aż 300!
Dzieci dowiedziały się również, jakie nasza planeta ma dla nas dary, co ją zatruwa i niszczy oraz jak troszczyć się o przyrodę i ją chronić. Utrwalili też wiedzę, jak oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze. Poznali sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne, potrzebę podejmowania działań proekologicznych w szkole, we własnym domu i w otaczającym nas środowisku.  Bardzo pomocne okazały się plansze, które znalazły się na naszej ściennej gazetce.
Uczniowie wykonali również plakat- kolorowankę w formacie XXL, przedstawiający naszą planetę. Nie było to proste zadanie, bo plakat tworzyło kilkanaście elementów, które należało odpowiednio połączyć w całość. Jednak dobra zabawa, a przede wszystkim świetna współpraca i zaangażowanie sprawiły, że plakat powstał bardzo szybko. Natomiast dzięki zajęciom dzieci wzbogaciły swą wiedzę i upewniły się w przekonaniu, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który trzeba dbać najlepiej, jak potrafimy!

Pamiętajmy o segregacji śmieci - w taki sposób również okazujemy szacunek naszej planecie.

Ciekawostki o Ziemi? Nie mogło ich zabraknąć! Dzieci w domu wyszukały najbardziej interesujące informacje, następnie odczytały je na forum klasy. Dodatkowo, po obejrzeniu filmu edukacyjnego, wszyscy zgodnie stwierdzili, że Ziemia to bardzo ciekawa planeta i warto o nią dbać, a zapamiętane dane zanotowali na kolorowych karteczkach. A za co kochamy Ziemię? Odpowiedzi na to pytanie też pojawiły się na kartonikach, a z nich powstała piękna kula ziemska. Swoją wiedzę na temat naszej planety oraz sposobów jej ochrony i samego Dnia Ziemi, uczniowie sprawdzili podczas gier online.

To był (nie)ziemski dzień dla wszystkich!