Pop it do uwielbiana przez dzieci zabawka, która nie tylko bawi i zmniejsza stres, ale też świetnie sprawdza się w edukacji, zwłaszcza wczesnoszkolnej. Ogólnopolski projekt "Pop It w edukacji" zawitał do naszych uczniów i bardzo im się spodobał. Już sama rozgrzewka sprawiła wiele radości, a dzieci nawet nie zwróciły uwagi, że ćwiczą spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową. Dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, zadania z treścią, utrwalanie alfabetu i części mowy oraz układanie zdań było czystą przyjemnością.

Dzieci wykorzystały pop it'y również podczas międzylekcyjnej przerwy gimnastycznej - cóż to były za emocje! Pop it'owe programowanie? Oczywiście! Planowanie trasy z przeszkodami przez całego pop it'a stało się logistycznym wyzwaniem. Pop it'y przede wszystkim pomogły uczniom w rozumieniu trudnych zagadnień, takich jak przemienność mnożenia.
W realizację projektu zaangażowało się 17 różnych szkół z różnych rejonów w Polsce - byliśmy pierwszą z nich i jesteśmy pewni, że pozostali uczestnicy również będą zadowoleni z takiej nietypowej nauki przez zabawę. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Łodzi - dziękujemy za współpracę!