17 marca 2022r. był dniem szczególnym dla dzieci z klasy IA i IIA. Pierwszaki po raz pierwszy obchodziły Dzień św. Patryka – patrona Irlandii.
Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, właśnie 17 marca, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jest to święto narodowe i religijne.
W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego każdy uczeń był ubrany w ten kolor od stóp do głów.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi, takich właśnie koniczynek nie mogło zabraknąć i u naszych uczniów.
Ponadto, dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentacje na temat najważniejszych tradycji tego święta, która oprócz koloru zielonego czy koniczynki przedstawiała postać Leprechaun’a – skrzata, który poszukuje garnca złota.
Drugoklasiści sprawdzili swoją kulturową wiedzę w interaktywnych quizach i grach, a ochotnicy odczytali przygotowane ciekawostki na temat tego święta.
Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.