W ramach  zajęć dodatkowych w klasie Ib odbył się  „Dzień Dyni”. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy „Królową jesiennych stołów” jaką jest dynia. Okazało się, że dynia to bardzo zdrowe i wartościowe warzywo mające ogromne walory kulinarne. O tym dzieci przekonały się osobiście próbując znakomitej marmolady i ketchupu z dyni, którymi poczęstował nas Szymon.

Tego dnia dominował w naszej klasie dominował kolor pomarańczowy.  Niektórzy z uczniów przynieśli do szkoły dynie, inni wykonali je z różnych materiałów. „Dzień Dyni” pozwolił wszystkim  poznać wielką różnorodność dyń oraz wzbogacił  wiedzę  uczniów o różne ciekawostki. Poza tym uczniowie wykonywali różne  zadania matematyczne i plastyczne, których motywem przewodnim była właśnie dynia. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.