Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci brali udział w ogólnopolskiej akcji

BohaterON włącz historię. Jest to ogólnopolska kampania, której celem jest upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i upowszechnienie historii Polski XX wieku.

W ramach akcji przeprowadzono  lekcję dla uczniów klas młodszych i starszych w oparciu  o scenariusz zajęć ze strony projektu.

Uczestnicy projektu poznali biogramy powstańcze trójki rodzeństwa: Janiny, Jerzego, Tadeusza Bembenisty,  oraz sanitariuszki p.Anny Trzeciakowskiej.

Efektem zajęć  były  kartki oraz listy pisane do uczestników Powstania Warszawskiego, by podziękować im za to, że możemy żyć w wolnym kraju. Zadanie nie było łatwe, ponieważ trudno wyrazić słowami wdzięczność dla osób, które nie bacząc na własne życie, poświęciły się dla kraju.

Dzięki udziałowi w  tej akcji pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego jest wciąż żywa wśród naszych uczniów.